HRK Izviđač Mi Grupa - RK Vardar Pro 27:28 (11:12)

Ljubuški, 12.11.2011. godine.

Gradska športska dvorana Gledatelja 800.

Suci: Miloš Ražnjatović i Ivan Pavičević (Crna Gora).

Nadzornik: Zahid Crnkić (Zenica).

HRK Izviđač Mi Grupa: Burić (6 obrana, 3 sedmerca), Tolić (8 obrana), Miličević, Milas, Malinović 7, Zeljić 3, Grbavac, S. Burić 5, Matić 6, Kordić, Boras 1, Vegar, Ilić 4, Džeba 1, Pavlak, Tomić.

Trener: Zdenko Grbavac.

RK Vardar: Abadžić (5 obrana), Ristovski (8 obrana, 2 sedmerca), Stoilov 1, Ojlevski 9, Markoski, Nikolić 2, Simović 4, Doder 3, Kukoski 1, Sobol, Petrić 1, Jovčevski 2, Lazarov 5, Angjelovski.

Trener: Veselin Vujović.

Sedmerci: Izviđač 3/1, Vardar 6/3.

Isključenja: Izviđač 8, Vardar 2 minuta.

27:28

Izviđač je večeras, još jednom, poražen u natjecanju Regionalne rukometne lige na domaćem parketu. Ovaj put rukometaši Izviđača minimalni poraz doživjeli su od ekipe Vardara, makedonskog predstavnika, kojeg su mjesec dana ranije eliminirali u europskom EHF Kup-u.

Utakmica između ova dva suparnika cijelim tijekom je bila tvrda i neizvjesna. U prvom poluvremenu i kod jednih i kod drugih obrana je bila bolji dio ekipe. Ilustracija radi, kako su igrale obarane kod jednih i drugih je i rezultat iz 9. minute od 1:1. Serijom 4:0 gosti iz Skoplja prvi put stižu do značajne prednosti, bilo je 8:4 u 19. minuti u njihovu korist. Serijom 3:0 uzvraćaju "Skauti", ali ponovno slijedi serija Vardar od tri uzastopna pogotka i njihova nova prednost od četiri gola (7:11). U zadnjim minutama prvog poluvremena slijede tri pogotka Matića i poluvrijeme završava vodstvom gostujuće momčadi rezultatom 12:11.

Prvih desetak minuta drugog poluvremena ponovno su u znaku skopskih rukometaša koji ponovno dolaze do četiri gola prednosti (13:17, 14:18). Nakon toga, uslijedilo razdoblje dobre igre Izviđača koji uspijeva preokrenuti rezultat i povesti. Međutim, crnogorski sudački par, koji nije imao ujednačeni sudački kriterij, stupa na scenu i sa nekoliko odluka na štetu domaće ekipe omogućuje makedonskoj momčadi da se odupre naletu "Skauta". Rukometaši Izviđača u jednom trenutku imaju dva igrača manje, pored isključenja Ilića, suci kažnjavaju i domaću klupu sa dva minuta. Naravno, iskusni gostujući rukometaši to koriste i ponovno stižu do velike prednosti od četiri gola. Ipak, "Skauti" se ne predaju i u završnici uspijevaju stići na samo gola zaostatka. Čak, deset sekundi prije kraja osvajaju loptu za zadnji napad kojeg, na žalost, ne uspijevaju realizirati što Vardaru donosi pobjedu i značajne bodove koji ih ostavljaju u borbi za visok plasman u SEHA ligi.

Svakako, nije cilj tražiti opravdanje u sucima za ovaj poraz,  međutim, mora se istaći da su u zadnje tri domaće utakmice Izviđaču delegirani crnogorski sudački parovi koji, kako su pokazali, nisu dorasli da vode utakmice ovog ranga i o tome, svakako, vodstvo SEHA lige mora povesti računa.

Nakon utakmice izjavili su:

Pomoćni trener Vardara Andon Boshkovski: Čestitam mojim igračima na pobjedi, a domaćinu na fer i sportskoj igri. Današnja utakmica u mnogom se razlikovala od prošle u EHF kupu, zato što u ovoj utakmici za razliku od prošle nismo bili favoriti. Iako smo imali problema s nekoliko igrača dobro smo se pripremili za ekipu Izviđača, za koju smatramo da je dobra ekipa i pomalo nam je čudno da su skupili tako malo bodova. Igrali smo malo dublju obranu pošto Izviđač ima strašno dobre pucače, jedan od tih je Matić koji je po meni jedan od boljih igrača u SEHA ligi. Ovaj put smo igrali mirnije u napadu i to je rezultiralo pobjedom. Želim uspjeh Izviđaču u EHF kupu i SEHA ligi i posebno im zahvaljujem na gostoprimstvu i za prošli i ovaj put. Mojim momcima također želim uspjeh u domaćem prvenstvu u kojem se borimo za titulu s Metalurgom i SEHA ligi u kojoj nam je cilj plasman među prve četiri ekipe i plasman na završno natjecanje.

Filip Lazarov: Bit ću kratak, ja čestitam igračima Izviđača na borbenoj i dobroj igri, čestitam njihovom kapetanu na odličnoj igri, u sve tri utakmice protiv nas. Jedni i drugi smo se borili za pobjedu, jer i jednima i drugima trebaju bodovi, nama za f4, a njima za prestiž. Mislim da smo odigrali jednu dobru partiju, dovoljnu za pobjedu, koja nam omogućuje nastavak borbe za vrh tabele SEHA lige.

Zdenko Grbavac: Prvo bih čestitao gostima na dobroj igri i na pobjedi. Po meni ovo je, što se tiče igre, bila, malte ne, prijateljska utakmica. Nije bilo pretjerane borbenosti ni žustrine ni kod njih ni kod nas, sve je bilo više nego korektno. Mi smo opet platili danak neiskustvu, našoj mladosti. Iz utakmice u utakmicu stalno imamo problem sa sobom, a ne sa protivnikom, tako je bilo i večeras. Nedostaje nam ta doza hrabrosti posebno u fazi napada, jer ovi mladi momci imaju kvalitetu koju ne iskazuju na najbolji način i to nas stalno košta poraza. I večeras smo stigli Vardara i poveli, a nedostajalo nam je u završnici koncentracije što je rezultiralo porazom. Nemam što zamjeriti mojim momcima, ove utakmice im služe za "kaljenje" i stjecanje iskustva.

Marko Matić: Čestitam Vardaru na pobjedi. Mislim da je večeras ovo bila jedna dobra utakmica sa dosta dobrih i atraktivne poteza i dobrih obrana. Nažalost, moram istaći da je sudački par bio u glavnoj ulozi ali oni nisu, ipak, razlog našeg poraza. Kao kaže naš trener, još uvijek plaćamo danak našeg neiskustva. Nadam se da to neće dugo trajati i da ćemo u drugom dijelu bolje igrati. Moramo ovu utakmicu što prije zaboraviti i okrenuti se sljedećoj utakmici s Metalurgom. Imamo dosta vremena i moramo se dobro pripremiti za nju, vjerujem da će utakmica s Metalurgom, kojeg vodi Lino Červar, biti jedna odlična predstava u našem rukometnom gradu.

Izvidjac_Vardar 002 Izvidjac_Vardar 003 Izvidjac_Vardar 005 Izvidjac_Vardar 009 Izvidjac_Vardar 017 Izvidjac_Vardar 018 Izvidjac_Vardar 019 Izvidjac_Vardar 021 Izvidjac_Vardar 024 Izvidjac_Vardar 025 Izvidjac_Vardar 030 Izvidjac_Vardar 032 Izvidjac_Vardar 036 Izvidjac_Vardar 037 Izvidjac_Vardar 038 Izvidjac_Vardar 042 Izvidjac_Vardar 045 Izvidjac_Vardar 047 Izvidjac_Vardar 048 Izvidjac_Vardar 050 Izvidjac_Vardar 053 Izvidjac_Vardar 057 Izvidjac_Vardar 060