RK Croatia osiguranje - HRK Izviđač Mi Grupa 35:29 (18:17)

Suci: Saša Pandžić i Boris Šatordžija (BiH).

Nadzornik: Josip Posavec (Hrvatska).

RK Croatia osiguranje: Ivić, Pešić, Marić 1, Brozović 1, Stepančić, Kopljar 8, Matulić 2, Šprem 3 Špiler 4, Gojun 3, Štrlek 1, Horvat 3, J. Valčić 7, T.Valčić 2, Kaleb, Gal.

Trener: Ivica Obrvan.

HRK Izviđač Mi Grupa: Tolić (4 obrane), B. Burić (8 obrana), Miličević 6, Malinović 3, Zeljić 2, Grbavac, S. Burić 5, Matić 6, Kordić 1, Boras 1, Čuljak, Ilić 2, Džeba 1, Pavlak, Tomić 2.

Trener: Zdenko Grbavac.

Sedmerci: Croatia osiguranje 3/3, Izviđač 2/2.

Isključenja: Croatia osiguranje 8, Izviđač 6 minuta.

Izviđač je večeras očekivano u Zagrebu pretrpio poraz u 8. kolu Regionalne rukometne lige od momčadi Croatia osiguranja rezultatom 35:29, poluvrijeme 18:17. Dobru igri i otpor apsolutnom favoritu u ovom susretu Izviđač je pokazao u prvom poluvremenu. Na početku utakmice "Skauti" su poveli 2:0, Croatia osiguranje prvi put poravnava na 5:5, ali Izviđač ponovno ima prednost od jednog do dva gola sve do rezultata 9:9. Prvi put domaći rukometaši imaju vodstvo kod rezultata 11:10. Nakon toga, sve do kraja prvog poluvremena rezultat je bio u "egalu".  Na odmor se odlazi s prednošću Zagrebaša od jednog gola.

Nastavak utakmice puno bolje su otvorili Zagrebaši, Pešić je zaredao s tri obrane, i serijom 4:0 odlaze na 22:17. Drugo poluvrijeme u napadu je dobro koristio Gojun, u prvih 15 minuta zabio je i tri pogotka, ali prednost je stalno bila na tri, četiri pogotka za domaće. Osjetniju razliku domaćin ostvaruje u završnici utakmice te upisuje pobjedu od šest golova razlike.

Kod domaćina najefikasniji su bili Marko Kopljar sa osam i Josip Valčić sa sedam pogodaka, a u ekipi Izviđača najviše golova postigli su Marko Matić i Ivan Miličević po šest i Senjamin Burić pet pogodaka.