RK Metaloplastika - HRK Izviđač Mi Grupa 28:22 (13:12)

Suci: Tomislav Cindrić  i Robert Gonzurek (Osijek).

Nadzornik: Živan Stakić (Novi Sad).

RK Metaloplastika: Rajčić, Karanović 3, Živanović, Stančić, Aleksić, Krečković, Marjanović 10, Dragaš 4, Medurić 3, Marković, Arsić, Gruičić, Vidaković, M. Mitrović 1, L. Mitrović 7, Teodorović.

Trener: Slavko Novaković.

HRK Izviđač Mi Grupa: Tolić (2 obrane), B. Burić (17 obrana, 2 sedmerca), Miličević, Milas, Malinović 1, Zeljić 3, Grbavac 1, S. Burić 2, Matić 6, Kordić, Boras 3, Vegar 1, Ilić 5, Džeba, Ereš.

Trener: Zdenko Grbavac.

Sedmerci: Metaloplastika 6/4, Izviđač -.

Isključenja: Metaloplastika 2, Izviđač 4 minuta.

Izviđač je sinoć u okviru 2. kola Regionalne rukometne lige (SEHA) gostovao u Šapcu gdje odigrao susret protiv domaće momčadi Metaloplastika i izgubio rezultatom 28:22, poluvrijeme 13:12. Bilo je to jedno blijedo izdanje rukometaša Izviđača u kome su ponovno pokazali igru s velikim brojem tehničkih greški, sinoć ih je bilo čak 18. Fenomenalni vratar Benjamin Burić, iako je u prvom poluvremenu skupio 16 obrana, nije mogao obraniti onoliko udaraca koliko su "Skauti" u napadu mogli "prosuti" lopti.

Prvih petnaestak minuta Izviđač se držao dobro, Burić je na vratima činio čuda, Matić je pogađao mrežu domaćih vratara iz svih pozicija. U jednom trenutku Izviđač je imao četiri gola viška na svom kontu, bilo je 7:3, čak je imao i napad da tu prednost poveća, ali nakon toga slijedi neshvatljiv pad u igri "Skauta". Počele su tehničke pogreške, nerezonski šutovi, individualna igra, i domaćin serijom 5:0 se vraća u igru i preuzima vodstvo. Poluvrijeme završava vodstvom Metaloplastike 13:12.

Početkom drugog poluvremena nekoliko minuta se igralo "gol za gol", nakon čega Metaloplatika odlazi na tri gola prednosti, bilo je 19:16 za domaće. Izviđač se ponovno vraća i poravnava rezultat na 19:19 i u tim trenucima ponovno ima napad za vodstvo koji ne uspijeva realizirati. Nakon toga dolazi do raspada igre, Burić ne uspijeva braniti na nivo iz prvog poluvremena, u napadu se pokušavalo nešto individualno napraviti. Takva igra "Skauta" bila je "voda na mlin" domaćinu,  Šapčani preuzimaju konce igre u svoje ruke i serijom 7:1 dolaze do kapitalne prednosti koju u završnici utakmice uspijevaju zadržati.

U sljedećem 3. kolu Regionalne rukometne lige naši rukometaši na domaćem parketu dočekuju rukometaše Nexe-a, drugoplasiranu momčad prvenstva Hrvatske.